Moto Kavata klima- og værgjennomsnitt
Klimagjennomsnitt for Moto Kavata basert på 10 års historiske data.
Klimaet i Moto Kavata
Klimaet i Moto Kavata er wet hot tropical, with little seasonal variation. Gjennom året ligger ettermiddagene på gjennomsnittlig 29°C og nettene på 27°C, med det kjøligste været i august (28°C) og det varmeste i april (29°C).
Nedbørsmengden ligger på rundt 2695 mm per år fordelt over omtrent 265 våte dager. februar er den våteste måneden (409 mm) og august den tørreste (125 mm).
Den mest behagelige tiden å besøke Moto Kavata er vanligvis juni, juli, august, september, oktober and november, når temperaturene er trivelige og nedbøren er lavere.
Årlig gjennomsnittstemperatur
28.1°C
Årlig gjennomsnittlig maksimum
28.6°C
Årlig gjennomsnittlig minimum
27.2°C
Høyeste målte temperatur
30°C
Laveste målte temperatur
23°C
Årlig nedbør
2695 mm
Regndager
265
Soltimer
1.1h/dag
Luftfuktighet
75%
Gjennomsnittlige Moto Kavata-temperaturer per måned
Gj.snitt høy
Gj.snitt lav
Gjennomsnittlig nedbør i Moto Kavata per måned
Nedbør (mm)
Soltimer i Moto Kavata per måned
Sol (t/dag)
Luftfuktighet i Moto Kavata per måned
Gjennomsnittlig luftfuktighet
Sjøtemperatur i Moto Kavata per måned
Havtemperatur
Måned for måned-gjennomsnitt
| Måned | Gj.snitt høy | Gj.snitt lav | Nedbør | Soltimer | Havtemp |
|---|---|---|---|---|---|
| Vær i januar | 29°C | 27°C | 375 mm | 1.2h | 29.8°C |
| Vær i februar | 29°C | 27°C | 409 mm | 0.9h | 29.6°C |
| Vær i mars | 29°C | 27°C | 259 mm | 1.0h | 30.1°C |
| Vær i april | 29°C | 28°C | 183 mm | 0.9h | 30.3°C |
| Vær i mai | 29°C | 28°C | 187 mm | 1.0h | 30.0°C |
| Vær i juni | 29°C | 27°C | 185 mm | 1.0h | 29.7°C |
| Vær i juli | 28°C | 27°C | 146 mm | 1.2h | 29.3°C |
| Vær i august | 28°C | 27°C | 125 mm | 1.3h | 28.9°C |
| Vær i september | 28°C | 27°C | 126 mm | 1.3h | 29.1°C |
| Vær i oktober | 28°C | 27°C | 213 mm | 1.1h | 29.3°C |
| Vær i november | 29°C | 27°C | 216 mm | 1.4h | 29.7°C |
| Vær i desember | 29°C | 27°C | 271 mm | 1.3h | 29.6°C |